Twoja aktualna pozycja w serwisie : Aktualności > Szczegółowe aktualności z Grojca

Szczegóły aktualności

Festyn - Lato w Grojcu.

2011-08-24 21:25

W sobotę i niedzielę Grojec świętował. W sobotę odbyły się zawody sportowe dla dzieci: strzelanie z łuku do tarczy, przeciąganie liny, strzały na bramkę z zamkniętymi oczami i skakanie przez skakankę.Inną atrakcją byl turniej szachowy, w którym brało udział 12 zawodników. W zabawie pt. Spotkanie z kredką, uczestniczyło 40 maluchów.Świętowanie  uświetnił występ Zespołu pieśni i Tańca "Krakowiaczek"oraz występ gości specjalnych: Sławek Berny - perkusja i Ryszrd Styła - gitara. W czsie festynu trwała loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na doposażenie Stowarzyszenia w sprzęt  (namiot -pawilon). zabawę taneczną prowadził dj Grzegorz Baster, a bufet Firma "Jacek" z Nawojowej Góry.

Podziękowania dla: Teresy Dębek i Iwony Kapcia, za prowadzenie zawodów sportowych, Haliny Dudek, za zabawę - spotkanie z kredką, Mariusza Lewickiego za przygotowanie turnieju szachowego, Teresy Majewskiej za występ Zespołu "Krakowiaczek", Agnieszki Lewickiej za przygotowanie loterii fantowej, a Weroniki Róg, Patrycji Ciołek, Eweliny Gocał, Asi Berny i Karoliny Krupczyńskiej za prowadzenie loterii.

Darczyńcy: Firma Drokom, Janina i Bronisław Cyganikowie, Firma Miraż, Stanisław Kamiński, Lucyna i Marek Dudkowie, Krystyna Madeja, Jacek Gocał, Elżbieta i Józef Lewiccy, Halina i Krzysztof Dudkowie, Iwona Knapik, Iwona Kapcia, Barbara Gaudyn, Teresa Majewska, Piotr Gniewek, Jadwiga Gniewek-Sporysz.

Szczególne podziękowania dla Jadwigi Gniewek- Sporysz za malowanie dzieciom twarzy, Sławkowi Bernemu i Ryszardowi Style za gratisowy  występ muzyczny oraz Krzysztofowi Janikowskiemu za zorganizowanie V Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Goście: poseł- Tadeusz Arkit, starosta - Adam Potocki, w-ce starosta Maria Siuda,, burmistrz - Jan Rychlik, prezes SSG -Iwona Kapcia, przewodnicząca KGW - Krystyna Madeja, dyrektor SOK - Władysław Tomczyk, radni Rady Miejskiej w Alwerni, skarbnik gminy - Magdalena Łuszczek, radni sołeccy i prezesi zaprzyjaźnionych firm.

W niedzielę 39 rowerzystów wyruszyło na V Rodzinny Rajd Rowerowy. Trasa 30 km.: Grojec- Puszcza Dulowska -Chechło-Grojec. Najmłodszy uczestnik - Radek Łuszczek - 3 lata. Nagrody ufundowali: Krzysztof Janikowski, E. Fiba, Burmistrz Gminy Alwernia. Był to pierwszy piknik w Jarze Grojeckim, gdzie było bezpiecznie i dużo miejsca. Dało się usłyszeć wiele pozytywnych opinii. (el)

Wróć