Twoja aktualna pozycja w serwisie : Aktualności > Szczegółowe aktualności z Grojca

Szczegóły aktualności

Lista przyjętych do Przedszkola w Grojcu zamknięta !

2010-05-07 19:45

Na rok szkolny 2010/2011 podania o przyjęcie do przedszkola złożyło 45 rodziców. Niestety, ze względu na warunki lokalowe można było przyjąć tylko 36 dzieci. Rodzice złożyli petycję do burmistrza Gminy o zwiększenie powierzchni przedszkola o powierzchnię zajmowaną przez sklep. Po dokładnej analizie i konsultacji z projektantem uznano, że taka zmiana byłaby nieopłacalna. Wiązała by się z całkowitą przebudową dopiero co wyremontowanych sal obecnie zajmowanych przez przedszkole, Aby dostosować je do obowiązujących norm przeciwpożarowych i sanepidowskich trzeba by wybudować dodatkowy korytarz i wyjście ewakuacyjne. Z obecnego metrażu straciłoby się 25 m².a adoptując sklep zyskałoby sie tylko 50 m². Problem nadal nie byłby rozwiązany gdyż kuchnia i jadalnia nadal nie spełniałyby żadnych norm.

Najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby jak najszybsze przystąpienie do adaptacji strychu Domu Ludowego. Plany są już gotowe , a pozwolenie na budowę to kwestia 1 miesiąca. Koszt nie jest mały bo szacuje się go na około 400 tys zł.

Radni Grojca złożyli w tej sprawie interpelację do burmistrza na sesji w dniu 27.04.2010r. wskazując źródło finansowania. Pieniądze na ten cel są w budżecie ! Na budowę hali sportowej w Alwerni zarezerwowano 2,3 mln zł ze środków własnych gminy, a po przetargu koszt zaplanowanej inwestycji to 1,6 mln zł. Z oszczędności można by śmiało zaadoptować strych Domu Ludowego na przedszkole.

Wszyscy rozsądnie myślący uważają , że nie ma na co czekać, bo jest to potrzeba chwili. Rodzice dzieci , które nie zostały przyjęte są ogromnie rozżaleni, bo muszą zrezygnować ze swoich życiowych planów . Z podjęcia pracy nici ! Problem nie zniknie w następnych latach , bo w Grojcu w 2009 r. urodziło sie 21 dzieci. Można by powiedzieć, że sprawa jest tylko w rękach szefa Gminy.

Elżbieta Lewicka

Wróć