Twoja aktualna pozycja w serwisie : Aktualności > Szczegółowe aktualności z Grojca

Szczegóły aktualności

projekt 2016

2016-06-03 18:39

Projekt 2016

Stowarzyszenie Sympatyków Grojca przystepuje do realizacji projektu pod nazwą „Ruszaj razem z nami” . Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Alwernia w ramach zadania publicznego "Wsparcie  zorganizowania  na terenie  Gminy  Alwernia imprez i zajęć o charakterze sportowym lub kulturalno – wychowawczych w formie zająć sportowych, rozgrywek, współzawodnictwa i innych, w celu profilaktycznego zagospodarowania wolnego czasu dzieciom

 i młodzieży z terenu Gminy Alwernia poza zajęciami szkolnymi .

Autorką projektu jest Elżbieta Lewicka we współpracy z Iwoną Kapcią.

Jak wskazuje nazwa projektu , dzieci będą miały możliwość spędzenia wolnego czasu w ruchu, w szerokim tego słowa znaczeniu.

Już 27.05.2016r. 40 dzieci wyjedzie do Ogrodzieńca , gdzie zwiedzi Park Miniatur, Park Doświadczeń , Park Rozrywki i Dom Strachów.

W sierpniu  dzieci i młodzież będzie mogła wziąć udział  w Turnieju Szachowym oraz w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym do Puszczy Dulowskiej. Najlepsi uczestnicy otrzymają   nagrody. Tradycyjnie nagrodą główną dla uczestników rajdu  będzie  rower .

W miesiącach letnich zostaną również zorganizowane 2 wycieczki do Dolinek Podkrakowskich, gdzie dzieci  w ruchu będą kontemplować piękno otaczającej nas przyrody.

          Zarząd Stowarzyszenia serdecznie zaprasza do licznego udziału w projekcie. Nadmieniamy, że udział dzieci jest bezpłatny i odbywa się poza zajęciami szkolnymi.

 W naszym odczuciu dzieci biorące udział w projekcie dostrzegą walory otaczającej nas zewsząd przyrody a także przyjemnie i zdrowo spędzą czas  w bliższym kontakcie z naturą. Warto więc skorzystać z oferty.

Wróć