Twoja aktualna pozycja w serwisie : Aktualności > Szczegółowe aktualności z Grojca

Szczegóły aktualności

Projekt "Historia bliska i daleka"

2014-04-24 12:10

Stowarzyszenie Sympatyków Grojca podpisało umowę z Gminą Alwernia na realizację projektu pt. "Historia daleka i bliska". Projekt będzie współfinansowany z tzw. "korkowego", z pieniędzy gminnych w ramach zadania p.n. Wsparcie zorganizowania na terenie Gminy Alwernia imprez i zajęć o charakterze sportowym lub kulturalno-wychowawczych w formie zajęć sportowych, rozgrywek, współzawodnictwa i innych, w celu profilaktycznego zagospodarowania wolnego czasu dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Alwernia poza zajęciami szkolnymi. Całkowity koszt projektu wynosi 13 400,00 zł, z tego gmina pokryje 6 000 zł, a wkład własny Stowarzyszenia Sympatyków Grojca został wyceniony na 7 400 zł.Szacuje się, że w projekcie weźmie udział około 100 dzieci.

Stowarzyszenie Sympatyków Grojca zorganizuje imprezę z okazji Dnia Dziecka, na której dzieci wysłuchają prelekcji na temat uzależnień, wezmą udział w grach i zabawach sportowych, otrzymają symboliczne upominki, zostaną poczęstowani napojami, kiełbaską z grila i słodyczami. Zabawę będą prowadzili rycerze z wioski rycerskiej.

Sportowe emocje będą mogły dzieci przeżywać także podczas imprezy "Lato w Grojcu", uczestnicząc w grach i zabawach.Chcemy również pokazać dzieciom atrakcje Małopolski, takie jak: Dinozatorland, Skansen w Wygiełzowie, Zamek Lipowiec w Babicach, oraz przybliżyć dzieciom i młodzieży z Grojca postać wybitnego Polaka Papieża, św. Jana Pawła II, poprzez organizację wyjazdów do Wadowic i Mętkowa.

W dzisiejszych czasach, dzieci i młodzież preferują bierne spędzanie wolnego czasu przy telewizorze lub komputerze, słabo znają historię i swoją "Małą Ojczyznę". Często zwyczajnie się nudzą i zaczynają sięgać po używki, typu papierosy lub alkohol. Niejednokrotnie dzieci są przeciążone nauką i obowiązkami szkolnymi, dlatego urozmaicenie im formy przekazu wiedzy w myśl zasady, że podróże kształcą, będzie dla nich przyjemną i niezapomnianą formą zdobycia nowych doświadczeń i solidnej porcji wiedzy przyrodniczej i historycznej. (E.L)

Wróć