Twoja aktualna pozycja w serwisie : Aktualności > Szczegółowe aktualności z Grojca

Szczegóły aktualności

Przyjemne z pożytecznym

2013-05-18 11:24

Stowarzyszenie Sympatyków Grojca otrzyma w tym roku od Gminy Alwernia 6 100,00 zł na realizację projektu "Przyjemne z pożytecznym". Projekt jest realizowany od 20 marca 2013 r, a jego zakończenie przewidziane jest  na 31.12.2013 r.w ramach zadania gminy pod nazwą "Wsparcie zorganizowania na terenie Gminy Alwernia imprez i zajęć o charakterze sportowym lub kulturalno-wychowawczych w formie zajęć sportowych, rozgrywek, współzawodnictwa i innych w celu profilaktycznego zagospodarowania wolnego czasu dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Alwernia poza zajęciami szkolnymi. Całkowity koszt projektu opiewa na kwotę 14 230,00 zł, z tego na kwotę 8 130 została wyceniona praca społeczna członków i sympatyków stowarzyszenia. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z Grojca, która będzie mogła skorzystać z:

1. 5 wyjazdów na basen- 1 raz w miesiącu około 20 osobowa grupa dzieci wyjedzie na basen do Chrzanowa ( z dotacji opłacony zostanie transport i bilety wstępu)

2. Zostanie zorganizowana impreza z okazji Dnia Dziecka - dzieci wysłuchają prelekcji na temat uzależnień, dostaną bezpłatne wejściówki do "Wioski Indiańskiej", wezmą udział w grach i zabawach sportowych, otrzymają symboliczne upominki, zostaną poczęstowane napojami, kiełbaską z grilla i słodyczami.

3. 3 wyjazdy do Dolinek Podkrakowskich, spacery dolinkami, gry i zabawy na świeżym powietrzu, pikniki. Z dotacji opłacony będzie transport.

4. Rodzinny Rajd Rowerowy oraz gry i zabawy dla dzieci zostaną zorganizowane podczas imprezy "Lato w Grojcu". Trasa rajdu będzie liczyć około 25 km. Wśród dzieci i młodzieży uczestniczących w rajdzie rozlosowana będzie  nagroda główna -rower oraz  nagrody pocieszenia. Uczestnicy rajdu , gier i zabaw dostaną napoje i słodycze. O terminach zajęć będziemy informować na bieżąco. Najbliższa impreza odbędzie się 01.06.2013 r. z okazji Dnia Dziecka.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z naszej oferty. Życzymy miłej zabawy i nowych pozytywnych doświadczeń. (el)

Wróć